هدف مدرسه اسکرام کمک مؤثر به صنعت نرم افزار ایران در بکارگیری رویکردهای جدید توسعه محصول - اجایل و اسکرام - است. ما در ابتدا سعی می کنیم که خود به دانش جهانی این حوزه مسلح شویم و بعد به توسعه و ترویج آن از طریق آموزش و مشاوره می پردازیم. این رویه دائمی ماست.

گواه این رویکرد حرکت مستمر خودمان در بدست آوردن بالاترین سطح دانش اجایل و اسکرام است. چه آنکه ستاره قطبی ما تبدیل شدن به چندین مدرس رسمی اسکرام از مؤسسه Scrum.org است و با این دانش تلاش داریم که سطح عملکرد تیم های درون کشور را ارتقاء داده تا در نهایت صنعت نرم افزار کشور هم در سطح جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد.

مدرس اول

سید مهدی حسینی

سید مهدی حسینی

دارای گواهینامه های حرفه ای اسکرام از موسسه Scrum.org آمریکا

PSM III, PSM II, PSM I, PSD I, PSPO I, SPS, PAL I, PSK I

برنامه نویسی را از سال ۱۳۷۷ شروع و برای سالهای متمادی بصورت شخصی برنامه نویسی کرده اند و در چند سال اخیر تجربه کار تیمی تولید محصولات نرم افزاری را داشته اند. علاقه وصف ناپذیری به کار در حوزه کارآفرینی، صنعت نرم افزار، شرکتهای استارتاپی و محصولات تکنولوژیک داشته و به همین علت مستمرا تلاش کرده اند تا دانش و ابزارهای مورد نیاز این حوزه را یاد گرفته، بکار برده و بروز باشند. از سال ۹۲ با رویکرد اجایل و چارچوب اسکرام آشنا شدند و به موازات در تیم های نرم افزاری به شکل واقعی در حال استفاده از آن بوده و هستند. به علاوه بصورت متمرکز در حال کار در حوزه آموزش و مشاوره اسکرام هستند تا با کمک به جامعه کارآفرینی کشور، دانش فعالین آن را بالا برده تا نه تنها در بکارگیری چارچوب اسکرام موفق باشند بلکه سطح کاری خود را به سطوح قابل قبول جهانی ارتقاء دهند.

بهترین تفریح و عادتشان مطالعه کتاب است

گواهینامه های مدرس از موسسه Scrum.org آمریکا

مدرس دوره برای پیشرفت در اسکرام در حال چه کاری است؟

بنا به مشاهدات انجام شده و سطح ارتباطات گسترده ای که در صنعت نرم افزار ایران دارم هنوز فاصله معناداری با استفاده و بکارگیری درست و قابل اتکا اسکرام داریم. لذا آموزش و ترویج اسکرام از مواردی است که در این برهه زمانی بایستی عمیقا به آن پرداخت.
بنده خود با مفاهیم اجایل و اسکرام در حال زندگی هستم و اثرات آن را می توان در تمام جنبه های زندگی بنده مشاهده کرد. بهبود مستمر از مفاهیم بنیادی آنهاست و در این بین بنده هم بصورت دائمی در حال ارتقا خود هستم تا بتوانم بهتر و بهتر برای ترویج این علم در کشور اقدام کنم.
اقدام فعلی من تلاش برای تبدیل شدن به مدرس رسمی اسکرام موسسه Scrum.org آمریکا می باشد که بالاترین سطح دانش این حوزه به شمار می رود و تا به حال کسی در ایران نتوانسته به این سطح برسد. مزید اطلاع در تاریخ نوشتن این مطلب تنها حدود ۲۹۵ نفر در کل دنیا مدرس رسمی موسسه Scrum.org هستند. این مسیر یک فرآیند ۹ مرحله ای بسیار سخت است که بنده تابحال ۷ مرحله را پشت سر گذاشته ام.
امیدوارم با تلاش روزانه ای که انجام می دهم بتوانم یکی از مدرسان رسمی جهانی باشم و به صنعت نرم افزار کشور کمک شایانی بدهم.

برای اطلاع از آخرین آمار تعداد مدرسان رسمی اسکرام در دنیا به آدرس زیر در سایت Scrum.org مراجعه فرمایید:
https://www.scrum.org/find-trainers

برای اطلاع از آخرین آمار تعداد دارندگان مدارک اسکرام به آدرس زیر در سایت Scrum.org مراجعه فرمایید:
https://www.scrum.org/professional-scrum-certifications/count

مدرس دوم

کسری طوفانی

کسری طوفانی

دارای گواهینامه های حرفه ای اسکرام از موسسه Scrum.org آمریکا

PSM I, PSD I, PSPO I

اگر به گذشته او نگاهی بیاندازیم هفت سال پیش برنامه نویسی و طراحی وب را با توسعه سمت کاربر (Front-end) آغاز کرد. برای ساختن پروژه های سبک و سریع، وردپرس را انتخاب کرد. سال ۹۵ زمانی بود که برای ارتقاء دانش طراحی وب و ایجاد توانایی تکمیل یک پروژه از صفر تا صد، از زبان های سمت سرور (Back-end) به PHP علاقه مند شد که با فریمورک لاراول از نسخه ۵.۳ همراه بود. برای بهبود دانش توسعه سمت کاربر از بین فریمورک های جاوا اسکریپت، Vue js را دنبال کرد.
اما علم یک برنامه نویس فقط به دانش کدنویسی او نیست. در این مسیر اواخر سال ۹۸ با هدف یادگیری مفاهیم بنیادین خلق محصولات نرم افزاری و نحوه درست کار تیمی، با اسکرام آشنا شد و بطور جدی منابع آموزشی و آزمون های آن را پیگیری کرد و در کنار کد نویسی، اسکرام مستر شد. او معتقد است:

"شرط بقای یک برنامه نویس، بهبود دانش فنی در کنار بهبود کار تیمی و یادگیری مداوم است."

گواهینامه های مدرس از موسسه Scrum.org آمریکا