Uncategorized

اسکرام مستر توانمند و چالشهای استخدام شرکت ها

استخدام اسکرام مستر

اسکرام مستر توانمند، یکی از موارد کلیدی موفقیت یک شرکت یا تیم در مسیر پیاده سازی اسکرام است. در این مقاله به صورت مختصر نکاتی برای استخدام این نقش ارائه شده است .

نویسنده : Johannes Geske تاریخ انتشار ۱۷ مارچ ۲۰۲۰

ترجمه و تالیف ( با اندکی تغییرات ) : آیدین افشار

این مقاله با اجازه و هماهنگی نویسنده ترجمه و منتشر می شود .

لینک مقاله اصلی : https://www.scrum.org/resources/blog/recruiting-great-scrum-masters

 عارضه یابی

پیدا کردن یک اسکرام مستر توانمند کاری ساده و در عین حال پیچیده است. افراد بسیاری هستند که ادعا می کنند که توانمند هستند. اما واقعاً چگونه می توانید تشخیص دهید شخصی که می خواهید استخدام کنید واقعاً یک اسکرام مستر توانمند است؟

خوب، اجازه دهید با افرادی که قرار است فرآیند استخدام را انجام دهند، شروع کنیم. به طور معمول و به ویژه در سازمان های بزرگ، قبل از آنکه قسمتی از کسب و کار با یک اسکرام مستر ملاقات کند، مجبور هستند فرآیند رسمی استخدام را آغاز کنند. پس سوال اصلی در این مرحله به این صورت مطرح می شود که آیا استخدام کنندگان یا مدیران منابع انسانی مسئول استخدام اصولا می دانند باید به دنبال چه چیزی در یک اسکرام مستر باشند؟ چگونه می توانند از روی سوابق، تفاوت های یک اسکرام مستر توانمند را از یک اسکرام مستر ضعیف تشخیص دهند؟ آیا آگهی استخدام به اندازه کافی جذاب و هیجان انگیز طراحی شده است تا یک اسکرام مستر توانمند را برای اقدام و همکاری ترغیب کند؟ جواب به سوالات بالا به احتمال زیاد منفی است.

اجازه دهید یک گام دیگر جلوتر برویم. تعیین یک زمان مصاحبه برای استخدام کنندگان و مدیران منابع انسانی کاری بسیار معمول است. آیا این شخص تفاوت بین یک اسکرام مستر با تجربه و یک بلوف را می تواند تشخیص دهد؟ چقدر آسان است که با بکار بردن برخی کلمات و اصطلاحات اسکرام در مصاحبه اول شغلی یک مرحله جلو رفت یا حتی استخدام شد؟

یافتن راه حل

ممکن است بعید به نظر برسد، ولی برای افرادی مثل ما که در این صنعت و فضا هستیم یک اتفاق معمول است و البته با هزینۀ بسیار زیاد. هدف شرکت ها و تیم های آنها در پیاده سازی و استفاده از اسکرام، بهینه سازی ارزش است. حال چگونه برخی سازمان ها اسکرام مستری را استخدام می کنند که حتی توان حرکت دادن خودش را هم ندارد.

یک راه حل خوب برای این مشکل، باید شامل موارد زیر باشد:

  • افرادی مسئول فرآیندهای مصاحبه و استخدام شوند که بتوانند به خوبی در مورد اسکرام صحبت کنند و به دقت به صحبت های متقاضیان استخدام که در مورد اسکرام حرف می زنند، گوش دهند.
  • آگهی استخدام باید به شکل و زبانی منتشر شود که برای اسکرام مستر های توانمند جذاب باشد.
  • داشتن یک فرآیند استخدام چابک که در زمان صرفه جویی کند و باعث شود طی یک دورۀ آزمایشی با مدت زمان کم و محدود مشخص شود متقاضیان استخدام تا چه حد دانش عمیقی در مورد اسکرام دارند.
  • استخدام کنندگان و مدیران منابع انسانی مسئول استخدام که مسئول برگزاری مصاحبه هستند، باید بینشی عمیق نسبت به دانش اسکرام داشته باشند که هم برای اسکرام مستر های متقاضی استخدام و هم مصاحبه کنندگان مفید باشد.

اگر علاقه مند هستید که در خصوص راه حل های ما بیشتر بدانید و ببینید که ما چگونه اسکرام مستر استخدام می کنیم، به وب سایت ما در لینک زیر مراجعه کنید.

https://amazing-outcomes.de/recruiting-great-scrum-masters

  

مدرسه اسکرام مرجع حرفه ای آموزش اسکرام

۱۰ سوالی که یک مالک محصول برای موفقیت تیم اسکرام بایستی پاسخ آنها را بداند.

مهارتهای نرم در اسکرام – نگرشی نو به کار تیمی و روابط انسانی (بخش اول)

چگونه از چارچوب اسکرام برای تولید محصول آموزشی “آشنایی مقدماتی با اسکرام” استفاده کرده ایم؟

اجایل چه مشکلاتی را حل می کند؟

آیا چابکی آخرین هوس و موج تغییر در صنعت است؟

image_pdfدانلودimage_printپرینت
۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵ (۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *