Uncategorized

ارزش های اسکرام و راهکارهای مدیریت همه گیری بیماری کووید-۱۹

ارزش های اسکرام

ارزش های اسکرام چگونه می توانند به ما در مبارزه با شیوع ویروس کرونا ( کووید -۱۹) کمک کنند ؟

نویسنده : Ravi Vajaria تاریخ انتشار ۱۳ مارچ ۲۰۲۰

ترجمه و تالیف ( با اندکی تغییرات ) : آیدین افشار

این مقاله با اجازه و هماهنگی نویسنده ترجمه و منتشر می شود .

لینک مقاله اصلی :

https://www.scrum.org/resources/blog/how-scrum-values-could-help-us-cope-covid-19-outbreak

 

اسکرام و ویروس کرونا!!

در حالی که جهان در شرایط سخت مقابله با شیوع گستردۀ ویروس کرونا و بیماری کووید-۱۹ قرار گرفته است، راه و روش زندگی ما به سرعت در حال تغییر است.

حتی اگر چیزی در رابطه با چارچوب اسکرام نمی دانید یا توسعۀ نرم افزار (یا به عبارت عام تر هر نوع توسعۀ محصول) و تحویل حوزۀ کاری شما نیست و در پی جستجوهای خودتان به این مقاله رسیدید، از شما خواهش می کنم حتما در مورد ویروس کرونا و بیماری کووید-۱۹ مطالعه کنید.

از دیدگاه من ارزش های اسکرام نه فقط به تیم های اسکرام، که به همه کمک می کند. برای آشنایی بیشتر حتما مقالۀ « ارزشهای اسکرام» در وبلاگ مدرسۀ اسکرام، ترجمه آقای مهندس سید مهدی حسینی را مطالعه کنید. ارزشهای اسکرام به تفصیل در این مقاله توضیح داده شده است. در ادامه ارزشهای اسکرام را طبق سند رسمی «راهنمای اسکرام» برای شما بازگو خواهم کرد.

******************************************************

ارزشهای اسکرام

زمانی که ارزشهای تعهد، شجاعت، تمرکز، باز بودن و احترام در فضای کاری اعضای تیم اسکرام متبلور می شود و اعضای تیم با آنها زندگی می کنند، ستونهای قدرتمند شفافیت، بازرسی و سازگاری شکل می گیرند و اعتماد بین اعضای تیم ساخته می شود.

اعضای تیم اسکرام در حین کار با مفاهیم زیر به عنوان اجزای تشکیل دهندۀ اسکرام، این ارزش ها را می آموزند و کشف می کنند.

رویدادها: Sprint , Sprint Planning , Daily Scrum , Sprint Review , Sprint Retrospective

نقشها: The Product Owner, The Scrum Master, The Development Team

فرآورده های اسکرام: Product Backlog, Sprint Backlog, Product Increment

استفاده موثر و موفق از اسکرام ، وابستگی مستقیم به مهارت یافتن افراد در زندگی با این پنج ارزش اسکرام دارد. افراد به صورت شخصی متعهد به رسیدن به اهداف تیم اسکرام هستند. اعضای تیم اسکرام شجاعت کافی برای انجام کار درست و کار کردن روی مسائل دشوار را دارند. همه اعضای تیم بر روی کارهای Sprint و اهداف تیم اسکرام، تمرکز دارند. تیم اسکرام و دیگر افراد ذینفع با هم توافق دارند که در مورد تمام زوایای کار و چالش های حین کار، باز باشند. اعضای تیم اسکرام، به یکدیگر احترام می گذارند تا افرادی توانمند و مستقل باشند.

******************************************************

 

لطفاً متن بالا را یک بار دیگر هم بخوانید و البته برای درک و جذب بیشتر مطلب ، یک بار دیگر هم بخوانید. ( بله. من زمانی که این مقاله را می نوشتم سه بار خواندم). اینگونه است که من قاطعانه معتقدم که ارزشهای اسکرام می تواند به ما در مقابله با بحرانها کمک کند و موثر باشد.

ارزشهای اسکرام در فضای مقابله با ویروس کرونا

زندگی با ارزشهای تعهد، شجاعت، تمرکز، باز بودن و احترام به ما کمک می کند شفافیتِ طبیعت و ماهیت چالش های موجود را افزایش دهیم، بتوانیم شرایط و افراد اطرافمان را بررسی کنیم و کمک می کند که به صورت هماهنگ عمل کنیم – برای مثال چه کسانی به کمک نیاز دارند، چگونه از خود و دیگران محافظت کنیم و ….. – اجازه دهید ارزشهای اسکرام را در شرایط کرونایی امروز و بیماری کووید-۱۹ به صورت زیر جمع بندی کنیم.

  • ما به صورت شخصی متعهد هستیم که سهم خود را در هدف عمومی و مشترک مبارزه با ویروس کرونا و نابودی آن انجام دهیم و ایمنی و سلامتی همگانی را توسعه دهیم. برای مثال به صورت اصولی و مداوم دستهایمان را بشوییم، اطرافمان را پاکیزه نگهداریم، و این لیست ادامه دارد!!
  • ما با شجاعت، کارهای درست را انجام می دهیم و با مشکلات سازگاری می یابیم و آنها را حل می کنیم. این می تواند به عنوان مثال شامل این باشد که اجازه دهیم دیگران مطلع شوند اگر احساس می کنیم بیمار شدیم و نیازمند مراقبت هستیم. مگر این همان چیزی نیست که از دیگران انتظار داریم؟ زمانی هم که مطلع می شویم فرد دیگری درگیر بیماری شده است، هنگام مکالمه تلفنی یا تصویری بسیار محترمانه صحبت می کنیم.
  • همه ما بر روی کار تمرکز می کنیم تا به طور کامل انجام شود. از دیدگاه من این موضوع به طور فوق العاده به ما کمک می کند تا بر روی چرایی کارهایی که انجام می دهیم بیشتر متمرکز باشیم تا اینکه برای مقابله چه کاری انجام دهیم. به عنوان مثال چرایی اینکه خود را ایزوله می کنیم مشخص می شود. یا بر روی انجام شغل و وظیفه مان تمرکز می کنیم بدون توجه به اینکه کار را به صورت حضوری انجام می دهیم یا با استفاده از ابزارهای ارتباطی اینترنتی به صورت غیر حضوری و همراه با همکارانمان.
  • ما پذیرفته ایم که در مورد کار و چالش ها کاملا باز باشیم. این می تواند شامل موضوعات مورد بحث با همکاران، موضوعات مطرح در بین اعضای خانواده و دوستان و آنچه که در ذهنمان می گذرد، چه چیزی ما را آزار می دهد و اینکه چگونه و با چه روشهایی می توانیم به هم کمک کنیم.
  • ما به هم احترام می گذاریم تا افرادی توانمند و مستقل باشیم. به حریم خصوصی هم احترام می گذاریم. به این موضوع احترام می گذاریم که اگر افرادی می گویند کاری را انجام خواهند داد، حتما انجام خواهند داد. مگر غیر از این است که شما هم باید خوش قول باشید؟ به خاطر داشته باشید که هر کدام از ما شخصاً متعهد هستیم.

 

زمانی که همه ما با ارزش های اسکرام ( تعهد، شجاعت، تمرکز، باز بودن و احترام ) زندگی کنیم، (امیدوارم که اینطور باشد) قطعا در این دوران شیوع بیماری به ساختن اعتماد و اطمینان کمک می کند.

از شما بابت خواندن این مقاله سپاسگزاریم. علاقه مند هستیم افکار و نظرات شما را در خصوص این موضوع بدانیم. خوشحال می شویم نظرات خود را بنویسید و افکار خود را به اشتراک بگذارید.

سالم بمانید و اگر از چارچوب اسکرام استفاده می کنید، با قدرت هر چه بیشتر ادامه دهید.

مدرسه اسکرام مرجع حرفه ای آموزش اسکرام

۱۰ سوالی که یک مالک محصول برای موفقیت تیم اسکرام بایستی پاسخ آنها را بداند.

مهارتهای نرم در اسکرام – نگرشی نو به کار تیمی و روابط انسانی (بخش اول)

آمارها و روندهای جدید در سیزدهمین گزارش وضعیت چابکی در جهان

اجایل چه مشکلاتی را حل می کند؟

ارزشهای اسکرام

image_pdfدانلودimage_printپرینت
۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵ (۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *