احساس یک تیم عالی چگونه است؟

احساس یک تیم عالی و تاثیر آن بر موفقیت های تیم

نویسنده : Dan Sloan تاریخ انتشار 19 ژانویه 2015

ترجمه و تالیف ( با اندکی تغییرات ) : آیدین افشار

این مقاله با اجازه و هماهنگی نویسنده ترجمه و منتشر می شود .

لینک مقاله اصلی : https://www.scrum.org/resources/blog/what-does-great-team-feel

 

آیا شما در محل کارتان عضو یک تیم هستید؟ به احتمال زیاد پاسخ شما «بله» است. آیا در سازمان شما تیم های دیگری هم وجود دارند که کارهای خارق العاده ای انجام می دهند و از خود می پرسید که آنها چگونه توانستند این کار را انجام دهند؟ ما در مورد خصوصیات تیم های عالی اسکرام بسیار صحبت می کنیم، اما واقعا احساس حضور در یک تیم عالی اسکرام چگونه است؟

در دنیای مربیگری اجایل، من زندگی حرفه ای خود را صرف تیم ها، رهبران و سازمان ها کردم تا بتوانند به حداکثر توان خود دست یابند و مزیت رقابتی ارزشمند در بازار به دست آورند. یکی از بهترین لحظات من در این حرفه این است که شاهد رسیدن تیم ها به اهدافشان باشم که کمک می کند سازمان آنها در بازار به موفقیت دست یابند. ما در مورد داشتن «حس هدف» (حرفه ای و شخصی) بسیار صحبت می کنیم. احتمالا منظور من را حدس می زنید. نظر شما چیست؟؟

چه معنایی دارد که یک تیم عالی یک «حس هدف» داشته باشد؟

یک سوال

پس از آنکه شاهد بازگشت غیر محتمل یکی از تیم های راگبی در یک بازی بودم، از فرزندان خودم سوال زیر را پرسیدم:

احساس بودن در چنین تیمی چگونه است؟

تنها کاری که من انجام دادم، پرسیدن سوالی قدرتمند بود که آنها در سکوت، فکر کنند و دیدگاه های خود را جلا دهند چرا که ما باید خیلی خوش شانس باشیم تا بتوانیم در سازمان های خود کشف کنیم.

اجازه دهید سه دیدگاه از خانواده خودم را با شما به اشتراک بگذارم تا شما هم بتوانید آنها را در محل کار خود برای افزایش بهره وری تیم هایتان بکار گیرید.

 

احساس یک تیم عالی، شبیه یک خانواده است.

این جمله را در مصاحبه های بعد از بازی و یک پیروزی باورنکردنی بسیار می شنوید. اعضای تیم همدیگر را بسیار پشتیبانی می کنند و ارتباطاتی ایجاد می کنند که حس یک جامعه را می سازد. حتی برخی اشاره می کنند که این احساس شبیه یک خانواده است. یک پیمان و پیوستگی را تجسم کنید که در سازمان شما توسط تیم های عالی شکل پیدا کرده اند. این پیمان ها به چالش های سازنده، فداکاری در قبال یکدیگر و هماهنگی برای شکوفا شدن هر چه بیشتر ویژگی های تیم های عالی در محل کار می انجامد.

یک تیم عالی احساس موفقیت و احساس شکست را در کنار یکدیگر درک می کند.

در لیگ ملی راگبی، این یکی از موارد راحت برای درک کردن است. برنده شدن در بازی ها، باخت در بازی ها، یادگیری و بهبود مستمر و تلاش دوباره برای به دست آوردن سطوح بالاتری از بهره وری. اهداف قابل اندازه گیری برای خود تعیین کنید. اولین حرکت را انجام دهید، در یک مسابقه برنده شوید، مسابقه بعدی هم برنده شوید، همینطور ادامه دهید و در نهایت برندۀ سوپر جام شوید. کار و هدف را مجزای از هم بدانید. تیم های عالی به طرز حیرت انگیزی کار و هدف خود را به خوبی درک می کنند. همچنین می دانند که احساسات خود را در زمان موفقیت و شکست کنترل و هدایت کنند تا نتیجه بهتری بگیرند. آنها به طور دائم و پیوسته در حال بهبود خود هستند تا به اهداف بعدی خود دست یابند.

این تیم ها گاهی احساس خوشایند موفقیت و گاهی هم احساس دردناک شکست و ناکامی تجربه می کنند.

اعضای یک تیم عالی با به اشتراک گذاشتن دانش و مهارت های خود با یکدیگر احساس هیجان می کنند.

مطمئناً ما بازیکنان ماهری داریم و این مفهوم در تیم های محل کار هم صدق می کند. اما برای اینکه یک تیم عالی باشد، باید نقاط قوت و انگیزه های هر یک از اعضای تیم را بفهمد و هنگامی که شرایط اقتضا می کند از آن نقاط قوت به صورت کامل و جمعی استفاده کند.

نقل قولی از Jermaine Kearse همیشه به خاطر داشته باشید:

همه چیز عالی نخواهد شد. زندگی عالی نخواهد شد. همه چیز همیشه در حال بد شدن است. وقتی شرایط اینگونه است، شما آزمایش می شوید و اینگونه است که مشخص می شود شما به این نارسایی چگونه پاسخ می دهید. زمانی که اوضاع عالی نیست، شخصیت شما آزمایش می شود.

آیا شما عضو تیمی عالی در محل کار هستید؟ احساس شما در این تیم شبیه چیست؟ خوشحال می شویم نظرات شما را در زیر این مقاله ببینیم.

کار در چارچوب اسکرام، یک فرصت ویژه برای تیم های کاری است تا بتوانند در زمان محدود به حداکثر بهره وری خود دست یابند. آموزش اسکرام و شرکت مداوم اعضای تیم اسکرام در دوره های آموزشی باعث ایجاد زنجیره ای از احساسات و اتفاقات مثبت در اعضای تیم ، تیم و سازمان می شوند . 

 

مقالات دیگر مدرسه اسکرام ، مرجع حرفه ای آموزش اسکرام

دورکاری ؟؟؟؟ ضربه بعدی را به شما خواهـد زد !!!!

اسکرام مستری در ۳۰۰ کلمه

اجایل چه مشکلاتی را حل می کند؟

خصوصیات یک تیم اسکرام بالغ

ارزشهای اسکرام