Uncategorized

ویدئو بلاگ: خیلی ساده – اسکرام چیست؟

اسکرام چیست؟

راستی واقعا اسکرام چیست؟

این سوال شاید برای خیلی از افراد پیش آمده باشد که اسکرام چیست؟ در واقع اسکرام چارچوبی است برای کار تیمی موثر جهت تولید و تحویل مستمر محصولات پیچیده از قبیل پروژه های نرم افزاری، مارکتینگ، تحقیق و توسعه، آموزش، بهداشت و درمان و … . ولی با توجه به چارچوب بودن اسکرام و نوعی تعریف انتزاعی که پشت آن است فهم آن را در قدم اول کمی مشکل کرده است. از اینرو تصمیم گرفته ایم تا تعریف آن را با کمک مثالی از دنیای واقعی و نقش اسکرام در برون رفت از مسئله ای که بوجود آمد، ارائه دهیم. این مثال از تجربه واقعی خود نویسنده آمده و می توانست اثر شگرف آن را در صورت استفاده درست و به موقع از اسکرام ببیند. به عقیده نویسنده پتانسیل و قدرت چارچوب اسکرام آنقدر قابل توجه است که به هیچ وجه نمی توان از آن چشم پوشی کرد. این چارچوب در تمام ابعاد زندگی از جمله بعد شخصی، کار در یک تیم و حتی راهبری یک کسب و کار حرفی برای گفتن دارد.

حالا شاید برایتان روشن شده باشد که چرا براحتی نمی توان و نباید از این روش کاری جدید که بیش از ده ها میلیون نفر در جهان در حال استفاده از آن هستند، غافل شد.

برای ورود به دنیای اسکرام می توانید از دوره غیرحضوری “آشنایی مقدماتی با اسکرام” شروع کنید

دوره غیرحضوری آشنایی مقدماتی با اسکرام

 

https://www.scrum.org/

مدرسه اسکرام مرجع حرفه ای آموزش اسکرام

image_pdfدانلودimage_printپرینت
۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵ (۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *