نظرات شرکت کنندگان گذشته که مدرک PSM ITM را کسب کرده اند

ویدئوی معرفی دوره

چرا پکیج آمادگی آزمون PSM ITM؟

بسیاری از افرادی که در دوره های مدرسه اسکرام شرکت کرده اند و یا خود به شیوه ای دیگر وارد دنیای اسکرام شده اند، بشکلی برنامه برای شرکت در آزمون PSM I را دارند ولی انگار زمان مناسب آن فرا نمی رسد. از این منظر باید گفت که هیچگاه زمان مناسب فرا نمی رسد. دلایل این افراد به شرح زیر است:

 1. ۱- هیچ وقت زمان خالی در اختیار ندارم که برای آزمون آماده شوم.
 2. ۲- آزمون سخت است و اعتماد بنفس لازم را ندارم.
 3. ۳- آزمون به زبان انگلیسی است و تابحال در یک آزمون انگلیسی شرکت نکرده ام.
 4. ۴- حداقل نمره قبولی ۸۵% خیلی بالاست پس ریسک رد شدن هم بالاست.
 5. ۵- در صورت رد شدن، پول سنگین ۱۵۰ دلاری که بابت ثبت نام آزمون اصلی داده ام از دست می رود.
 6. ۶- قدمهای آماده شدن برای آزمون را نمی دانم و منابع صحیح آن را نمی توانم پیدا کنم.
 7. ۷- ...

با توجه به دلایل عدیده فوق و حضور مهمان ناخوانده کرونا که همه ما را به نوعی خانه نشین کرده است فرصتی ایجاد شده تا از این زمان طلایی استفاده و خود را آماده شرکت در آزمون PSM I کنیم. لذا مدرسه اسکرام تصمیم به ارائه پکیج برنامه ریزی شده شش هفته ای شرکت در آزمون PSM I گرفت تا با راهنمایی و کمک به شرکت کنندگان، آنها را بخوبی آماده شرکت در آزمون کند.

شرکت کنندگان با اقدام بر اساس قدمهای برنامه ریزی شده این پکیج فرصتی را برای خود ایجاد می کنند تا با موفقیت در آزمون اصلی مهر تائیدی برای دانسته های درست اسکرام خود بزنند.

این گواهینامه خروجی های زیر را دارد:

 • ایجاد اطمینان از در اختیار داشتن دانش درست اسکرام
 • قابل ارائه به کارفرمایان داخلی در زمان جستجوی کار برای همه نقشهای تیم اسکرام
 • رجیستر شدن نام شما به عنوان دارنده گواهینامه PSM I در سایت Scrum.org آمریکا به عنوان بالاترین مرجع دانشی این حوزه
 • کمک به کسانی که قصد مهاجرت دارند

اهداف پکیج

 1. ۱- بسیج نمودن انرژی افراد تا با تعیین یک سررسید زمانی در آزمون اصلی PSM I شرکت کنند.
 2. ۲- همراهی شرکت کنندگان از طریق آموزش نکات و ریزه کاریهای چارچوب اسکرام که در آزمون اصلی به آنها پرداخته می شود.
 3. ۳- عضویت در گروه واتساپی آمادگی آزمون تا شرکت کنندگان بصورت مستمر امکان ارتباط با مربی را برای رفع اشکال داشته باشند و حتی از یکدیگر بیاموزند.

قدمهای پکیج و آماده شدن برای آزمون اصلی

 • قدمهای پکیج برای شش هفته برنامه ریزی شده است.
 • پس از تهیه کردن پکیج کار شش هفته ای شرکت کنندگان شروع می شود. برنامه شامل سه اسپرینت دو هفته ای است که هر اسپرینت محتواهای خاص خودش را دارد و شرکت کنندگان باید به همان ترتیبی که گفته شد به مطالعه منابع ارائه شده بپردازند. در ضمن گروهی در واتساپ برای شرکت کنندگان وجود دارد که افرادی که پکیج را تهیه کرده اند به آن اضافه می شوند تا هم بتوانند مستمرا با مربی در ارتباط باشند و در صورت نیاز سوالات خود را بپرسند و هم بتوانند با سایر شرکت کنندگان ارتباط بگیرند. در صورت ارسال پیام در این گروه مربی حداکثر ظرف ۲۴ ساعت پاسخ خواهد داد.
 • در اسپرینت اول (دو هفته اول) خواندن محتواهایی که معرفی می شوند در دستور کار قرار میگیرد.
 • در اسپرینت دوم (دو هفته دوم) دیدن ویدئوهای آموزشی آزمون و خواندن کتابچه آموزشی نکات و ریزه کاریهای چارچوب اسکرام در دستور کار قرار میگیرد.
 • در اسپرینت سوم (دو هفته سوم) تمرین سه سری سوال کامل شبیه سازی شده آزمون انجام می شود که انتظار می رود شرکت کنندگان آنقدر آن را تمرین کنند که بتوانند هر سه را پشت سر هم ۱۰۰% بزنند. این سوالات دارای پاسخنامه تشریحی هم هستند که به افراد پس از هر آزمون کمک می کند تا متوجه نقاط ضعف خود شوند. سوالات آزمونهای شبیه سازی شده کمی حتی سخت تر از آزمون اصلی هستند تا افراد بطور کامل آماده شوند.
 • در آخرین مرحله یعنی انتهای هفته ششم، بر اساس عملکرد شرکت کنندگان در آزمونهای شبیه سازی شده به آنها فیدبک لازم در خصوص آماده بودن برای آزمون اصلی داده می شود.
 • روز پس از آن، تاریخ شرکت در آزمون اصلی برای شرکت کنندگان است. این سررسید زمانی باعث ایجاد نوعی تعهد ضمنی در ذهن همه شرکت کنندگان می شود تا از بالاترین سطح انرژی خود استفاده کنند و آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند.

زبان انگلیسی

کلیه محتواهای ارائه شده در پکیج (بجز ویدئوهای آموزشی) به زبان انگلیسی می باشند. لذا شرکت کنندگان باید از نظر مهارت زبانی برای خواندن و درک مطلب متون انگلیسی در سطح مناسبی باشند.
در ضمن خود آزمون PSM I هم به زبان انگلیسی می باشد.

تضمین کیفیت پکیج

خود مربی تا بالاترین سطح آزمون این حوزه یعنی PSM III رفته است و کاملا به چند و چون ماجرا آگاه است. لذا چنانچه شرکت کنندگان طبق برنامه پکیج عمل کنند براحتی از پس آزمون برخواهند آمد. با اینحال برای ایجاد اطمینان در شرکت کنندگان این تضمین ارائه می شود:
چنانچه شرکت کنندگان در انتهای هفته ششم در آزمون اصلی PSM I شرکت کنند و آن را پاس نکنند، حق خواهند داشت تا سه ماه پس از آن بدون هرگونه پرداختی جدید در گروه آمادگی آزمون حضور داشته و از راهنمایی های مربی برای شرکت مجدد در آزمون استفاده کنند.

گواهینامه PSM ITM چیست؟

گواهینامه PSM I یا Professional Scrum Master I نشان می دهد که دارنده آن شناخت مناسب و قابل قبولی نسبت به چارچوب اسکرام و بکارگیری آن دارد. این گواهینامه توسط موسسه Scrum.org آمریکا صادر می شود و دریافت آن مستلزم شرکت در آزمون PSM I و قبولی در آن می باشد. این آزمون شامل ۸۰ سوال تستی است که بایستی طی ۶۰ دقیقه پاسخ داده شود و بصورت آنلاین برگزار می شود. حداقل نمره قبولی آن ۸۵% است که باعث شده این آزمون در زمره آزمونهای سخت قرار گیرد.

معروفترین گواهینامه های اسکرام مستری توسط دو موسسه Scrum.org و Scrum Alliance بشرح زیر صادر می شوند:

موسسه Scrum.org توسط آقای Ken Schwaber یکی از مبدعان اسکرام در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد. یکی از مزیتهای آزمون PSM I این است که الزامی به شرکت در دوره های آموزشی موسسه مذکور نمی باشد و می توان با مطالعه شخصی و سایر روشها آمادگی لازم را در خود ایجاد نمود. لیکن سختی عبور از امتحان آن باعث شده که این گواهینامه به قابل اتکاترین گواهینامه در این حوزه بدل گردد. هزینه شرکت در این آزمون ۱۵۰ دلار آمریکا می باشد.

موسسه Scrum Alliance در سال ۲۰۰۱ تاسیس شد و گواهینامه CSM یا Certified Scrum Master را صادر می کند. این گواهینامه مرسوم ترین گواهینامه اسکرام مستری می باشد. لیکن شرط اخذ این گواهینامه، شرکت در دوره آموزشی دو روزه مربوطه است که هزینه آن حدودا ۱۰۰۰ یورو می باشد. این دوره در کشورهای همسایه همچون امارات متحده عربی و ترکیه برگزار می گردد. البته این گواهینامه هم برای خود آزمون دارد ولی عبور از آن ساده است و تنها مانع اصلی ، شرکت در دوره آموزشی آن است.

با توجه به توضیحات ارائه شده با اینکه ورود گواهینامه PSM I به بازار حرفه ای عمر کمتری نسبت به گواهینامه CSM دارد ولی خط کش قابل اطمینان تری برای ارزیابی دانش دارنده آن است و از اینرو در فضای کار جهانی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.

ما در تلاش هستیم تا با کمک به جامعه کارآفرینی ایران، دانش بازیگران آن را بالا برده تا نه تنها در بکارگیری چارچوب اسکرام موفق باشند بلکه سطح کاری خود را به سطوح قابل قبول جهانی ارتقا دهند.

نحوه ثبت نام آزمون اصلی PSM ITM

ثبت نام آزمون اصلی PSM I در سایت Scrum.org مستلزم پرداخت ارزی به مبلغ ۱۵۰ دلار است. پس از پرداخت ارزی موسسه Scrum.org پسوردی برای شرکت در آزمون اصلی برای شرکت کنندگان می فرستد که تاریخ انقضاء ندارد. لذا متقاضیان می توانند هر زمان که خواستند این پرداخت را انجام دهند.

توجه: شرکت کنندگان باید مبلغی (بین سه تا چهار میلیون تومان بر اساس نرخ روز ارز) برای ثبت نام آزمون اصلی PSM I کنار بگذارند. این مبلغ جدای از هزینه خرید پکیج است و به عهده شرکت کنندگان می باشد. همچنین در مقطع حاضر خدمات پرداخت ارزی توسط مدرسه اسکرام ارائه نمی شود لیکن راهنمایی های لازم در خصوص نحوه پرداخت ارزی در خدمات پکیج توضیح داده خواهد شد.

مدرس دوره

سید مهدی حسینی

سید مهدی حسینی

دارای گواهینامه های حرفه ای اسکرام از موسسه Scrum.org آمریکا

PSM III, PSM II, PSM I, PSD I, PSPO I, SPS, PAL I, PSK I

برنامه نویسی را از سال ۱۳۷۷ شروع و برای سالهای متمادی بصورت شخصی برنامه نویسی کرده اند و در چند سال اخیر تجربه کار تیمی تولید محصولات نرم افزاری را داشته اند. علاقه وصف ناپذیری به کار در حوزه کارآفرینی، صنعت نرم افزار، شرکتهای استارتاپی و محصولات تکنولوژیک داشته و به همین علت مستمرا تلاش کرده اند تا دانش و ابزارهای مورد نیاز این حوزه را یاد گرفته، بکار برده و بروز باشند. از سال ۹۲ با رویکرد اجایل و چارچوب اسکرام آشنا شدند و به موازات در تیم های نرم افزاری به شکل واقعی در حال استفاده از آن بوده و هستند. به علاوه بصورت متمرکز در حال کار در حوزه آموزش و مشاوره اسکرام هستند تا با کمک به جامعه کارآفرینی کشور، دانش فعالین آن را بالا برده تا نه تنها در بکارگیری چارچوب اسکرام موفق باشند بلکه سطح کاری خود را به سطوح قابل قبول جهانی ارتقاء دهند.

بهترین تفریح و عادتشان مطالعه کتاب است

گواهینامه های مدرس از موسسه Scrum.org آمریکا

مدرس دوره برای پیشرفت در اسکرام در حال چه کاری است؟

بنا به مشاهدات انجام شده و سطح ارتباطات گسترده ای که در صنعت نرم افزار ایران دارم هنوز فاصله معناداری با استفاده و بکارگیری درست و قابل اتکا اسکرام داریم. لذا آموزش و ترویج اسکرام از مواردی است که در این برهه زمانی بایستی عمیقا به آن پرداخت.
بنده خود با مفاهیم اجایل و اسکرام در حال زندگی هستم و اثرات آن را می توان در تمام جنبه های زندگی بنده مشاهده کرد. بهبود مستمر از مفاهیم بنیادی آنهاست و در این بین بنده هم بصورت دائمی در حال ارتقا خود هستم تا بتوانم بهتر و بهتر برای ترویج این علم در کشور اقدام کنم.
اقدام فعلی من تلاش برای تبدیل شدن به مدرس رسمی اسکرام موسسه Scrum.org آمریکا می باشد که بالاترین سطح دانش این حوزه به شمار می رود و تا به حال کسی در ایران نتوانسته به این سطح برسد. مزید اطلاع در تاریخ نوشتن این مطلب تنها حدود ۳۰۰ نفر در کل دنیا مدرس رسمی موسسه Scrum.org هستند. این مسیر یک فرآیند ۹ مرحله ای بسیار سخت است که بنده تابحال ۷ مرحله را پشت سر گذاشته ام.
امیدوارم با تلاش روزانه ای که انجام می دهم بتوانم یکی از مدرسان رسمی جهانی باشم و به صنعت نرم افزار کشور کمک شایانی بدهم.

برای اطلاع از آخرین آمار تعداد مدرسان رسمی اسکرام در دنیا به آدرس زیر در سایت Scrum.org مراجعه فرمایید:
https://www.scrum.org/find-trainers

برای اطلاع از آخرین آمار تعداد دارندگان مدارک اسکرام به آدرس زیر در سایت Scrum.org مراجعه فرمایید:
https://www.scrum.org/professional-scrum-certifications/count

آیتم هایی که در این پکیج به شما ارائه می شوند

 1. ۱- برنامه مطالعه شش هفته ای که طی آن قدمهای آماده شدن در قالب سه اسپرینت دو هفته ای ارائه می شود
 2. ۲- دوره ویدئویی آموزش نکات و ریزه کاریهای سوالات آزمون PSM
 3. ۳- ارائه کتابچه تشریحی نکات و ریزه کاریهای چارچوب اسکرام
 4. ۴- سه سری سوال کامل شبیه سازی شده آزمون اصلی به همراه پاسخ تشریحی
 5. ۵- عضویت در گروه واتساپی آمادگی آزمون تا امکان ارتباط مستمر با مربی و سایر شرکت کنندگان برای همه فراهم باشد

کتابهای استفاده شده در تهیه محتوای دوره

مشخصات پکیج

عنوان دوره: پکیج آمادگی آزمون PSM I

نوع دوره: غیرحضوری

مدت دوره: شش هفته

مربی: سید مهدی حسینی

برگزار کننده: مدرسه اسکرام

مدت زمان دسترسی به محتوای پکیج: یک سال

مخاطبین: تمام افرادی که تمایل دارند مهر تائیدی بر درستی دانش اسکرام خود بزنند

سرمایه گذاری شما: ۱,۱۹۰,۰۰۰ تومان

۲۹ پاسخ در “پکیج آمادگی آزمون PSM I

 1. اشنایی من با آقای مهندس حسینی و فعالیت های ایشون از طریق لینکدین بود ، این آشنایی را جزو یکی از شانس های حرفه ای خودم می دونم و واقعا خوشحالم که این فرصت برایم پیش امد
  تکه تکه های پازلی که از اسکرام در ذهن داشتم ، در کنار اموزه های ایشون شکل گرفت و کاملا یک جهش در زندگی حرفه ایم را باعث شد

  مهندس حسینی برایتان ارزوی موفقیت های روزافزون دارم
  ممنون از کمپین های پر انرژی و تاثیرگذارتون در ارتقا دانش اسکرام 🙏

 2. روزی که من وارد این کمپین شدم، هم تجربه کار عملی داشتم و هم مطالعه شخصی، به مرور با دوستانی آشنا شدم که تجربه خیلی متفاوتی داشتن و البته دیدگاههای مختلف. در نهایت، نتیجه ۶ هفته مطالعه گروهی و تبادل نظر که خودش تمرین عملی اسکرام هم بود برای من نه تنها نمره بالا در امتحان اصلی (۹۷/۵) بهمراه داشت که دیدگاهم رو هم تغییر داد و عملا با مفهوم اسکرام تازه آشنا شدم که این برام بسیار باارزش بود. ناگفته نماند که محتوای مطالبی که در حین کمپین در اختیارمون گذاشته میشد بحدی کاربردی و آموزنده بود که مسیر رو هموار میکرد.

 3. سلام
  من علیرضا سادات گوشه هستم
  تا ۳ ماه پیش فقط از اسکرام اسمش به گوشم خورده بود و هیچ گونه آشنایی با اصول و مفاهیم این چارچوب ارزشمند نداشتم.

  طی جلسه‌ای که یکی از دوستان توصیه کردند با جناب آقای حسینی آشنا شدم و‌ با توضیحات حرفه‌ای و کامل ایشان به این نتیجه رسیدم که در دوره‌ی دو روزه‌ی بکارگیری اسکرام شرکت کنم.
  به قدری این دوره جذاب برگذار شد که من مشتاقانه سعی در یادگیری و شرکت در آزمون مرتبط کردم و در کمپین آمادگی برای آزمون شرکت نمودم.

  طبقه‌بندی و دسته‌بندی بسیار صحیح منابع و اطلاعات در این کمپین، پاسخگویی با حوصله و به موقع استاد به مسائل مطرح شده، معرفی کتاب نوشته شده توسط ایشان در خصوص نکات و ترفندهای شرکت در آزمون، آزمون‌های شبیه‌سازی شده که در سطح بسیار بالای محتوا و کیفیت تنظیم شده‌اند، انرژی بسیار مثبت هم‌گروهی‌های عزیز و دوست داشتنی، مطالعه و برنامه‌ریزی گروهی و …، همه دست به دست هم دادند تا آزمون PSM I رو با نمره‌ی بالای ۹۵ درصد پشت سر بگذارم.

  حتی می‌تونم بگم به قدری طی این مدت تفکر و دانش در خصوص این چارچوب به خوبی شکل می‌گیره که با کمی دقت و زمان‌بندی صحیح در آزمون به راحتی می‌توان آزمون را با نمره ۱۰۰ پشت سر گذاشت.

  ضمن تقدیر و تشکر مجدد از استاد فهیم و با دانش در این حوزه، شرکت در این کمپین بی‌نظیر را به تمامی افرادی که می خواهند در دنیای Agile و Scrum وارد شوند و یا سطح دانش خودشان را ارتقاء دهند و مدرک رسمی Scrum.org را دریافت کنند توصیه می‌کنم.

 4. خوشبختانه بنده آزمون اسکرام مستر١ را با نمره ی بالای ٩۵درصد پاس کردم ، این موفقیت بدون حضور جناب اقای مهندس حسینی امکان پذیر نبود .
  برنامه ریزی دقیق ، منابع آموزشی جامع و به روز ، حمایتها ، تشویقها و دلسوزیهای ایشان این مسیر را برای من و هم دوره ای هایم بسیار هموار و لذت بخش نمود ، من شدیدا شرکت در این دوره را برای کسانی که به حوزه ی اجایل علاقمندند و برای زمان خود و کیفیت اموزشی که دریافت می کنند ارزش قائلند توصیه می کنم .

 5. با سلام
  آشنایی بنده با جناب آقای حسینی از طریق جستجو در اینترنت بود. بنده خلاصه وار راجع به دوره ی scrum master تحقیقاتی داشتم و خیلی از منفعت داشتن مدرکش آگاهی نداشتم.تا اینکه سایت ScrumSchool رو دیدم و تونستم از جناب حسینی اطلاعات کلانی در این زمینه کسب کنم. در ابتدا یک سری جزوات مربوط به کاربرد scrum رو از ایشون تهیه کردم و بعد از آگاهی کامل، موفق به شرکت در کمپین تخصصی PSM1 شدم که بسیار مفید و تاثیر گذار بود و در نهایت موفق به اخذ مدرک PSM1 تنها با یکبار آزمون شدم. قسمت جذاب این دوره این بود که با دوستان زیادی که به این حوزه علاقه مند بودن آشنا شدم که طبیعتاً علتش نحوه ی آموزش جناب آقای حسینی بود. من به همه ی علاقه مندان، شرکت در این دوره و استفاده از تجارب جناب آقای مهندس حسینی رو پیشنهاد می کنم.

 6. با سلام
  واقعیتش من حدودا از دو سال پیش با مهندس حسینی آشنا هستم و با هم در ارتباط بودیم به دلیل مشغله کاری وقت نمیکردم در بوت کمپ ایشون شرکت کنم ولی همیشه این جزء اهداف من بوده تا اینکه یک روز تصمیم گرفتم شرکت کنم یادمه قبلش با مهندس صحبت کردم یک سری محصولات ضبط شده خریداری کردم و دیدم چه علم قشنگی هستش و آقای حسینی با سطح علمی بالایی که در این حوزه دارند چقدر قشنگ و ساده قضیه رو به بهترین شکل ممکن توضیح میدن.
  بلافاصله بعد از اتمام ویدئو ها با ایشون تماس گرفتم و در مورد اهدافم صحبت کردم و ایشون هم که توی روحیه دادن استادن 🙂 فورا بوت کمپ رو ثبت نام کردم و دو روز بسیار عالی رو در کنار دوستانی با سواد و کار بلد با رهبری آقای حسینی در اتمسفر اجایل اسکرام نفس کشیدیم.
  بعد از بوت کمپ تقریبا اکثریت بچه ها باهم کمپین رو ثبت نام کردیم و شش هفته به معنای واقعی کلمه اسکرام رو زندگی کردیم، تسلط فوق العاده آقای حسینی و ریز بینی ایشون و همچنین مواد درسی که در اختیار ما قرار دادن باعث شد نقطه ضعف های من و ابهاماتم در مورد اسکرام از بین بره و پایان هفته ششم به طور کامل آماده شرکت در آزمون بشم و آزمون PSM I رو با نمره بالایی با موفقیت پاس کنم. در آخر از زحمات جناب آقای حسینی و همکاری دوستان عزیزم سپاسگذارم و استفاده از همه امکانات و محصولات موجود در سایت از بوت کمپ گرفته تا کمپین رو برای کسانی که علاقمند به دنیای اجایل اسکرام هستن توصیه میکنم.

 7. این دوره چند هفته‌ای واقعا برای من مفید بود.
  فرصت همگروه‌شدن با دوستانی رو پیدا کردم که تجربیاتشون و حوزه‌های کاریشون برام ناآشنا بود، و از بحث‌هایی که داشتیم و تفاوت‌های طرز نگاه‌ها خیلی چیزها یاد گرفتم. بعلاوه این فرصت،‌ انگیزه‌ای هم بود برای مطالعه هرچه بیشتر مطالب و پرسش از دیگر اعضا و استاد برای رفع ابهام.
  فکر می‌کنم اگر انفرادی برای آزمون مطالعه می‌کردم، موفق به گذروندنش می‌شدم، ولی قطعا نمره‌ام به این خوبی نمی‌شد (۹۸.۸) و مفاهیم رو خیلی سطحی‌تر درک می‌کردم، و بابت این باید از کتابچه نکته‌هایی که مدرسه اسکرام در اختیارم گذاشت متشکر باشم

 8. سلام
  این دوره فوق العاده ای بود که در اون شرکت کردم و از همراهی همه دوستان لذت بردم. خیلی فضای دوستانه و عالی بود. نمونه تستها بسیار عالی بود.سوالات بسیار به نمونه امتحان شبیه بود و برای آمادگی شرکت در امتحان بسیار کارآمد و مفید بود. به بسیاری از دوستانم برای شرکت در دوره و استفاده از نمونه سوالات و آموزشها توصیه کردم.
  از آقای حسینی بابت این همه زحمت و هماهنگی سپاسگذارم.

 9. جدا از آزمون که هرکسی میتونه منابعش رو بخونه و آزمون بده، این کمپین ارتباطات خیلی خوبی واسه من داشت. فرصت آشنایی با افرادی که هم مسیر با تو هستن و تعهد دلی از اینکه هر شب سر یک ساعت دور هم جمع شیم و به هم کمک کنیم و رفع اشکال کنیم و بحث کنیم واقعا جالب و مفید بود.. شاید این فرصت کمتر پیش بیاد که شما مفاهیم اسکرام رو در دید های مختلف کسب و کارهای متفاوت تجربه کنید. ما خیلی از وقت ها برای رفع اشکالات نمونه و مثال از کارمون میزدیم و تحلیل میکردیم
  این فرصت تعامل دستاورد من از این مسیر به جز گرفتن مدرک بود
  هزینه این کمیپن در اون برهه زمانی واقعا برای من سنگین بود که با پرداخت اقساطی خیلی کمک بهم شد و در انتها از هزینه ای (که الان اسمش رو سرمایه گذاری میگذارم) که انجام دادم بسیار راضی هستم.

 10. سلام.سابقه آشنایی من با جناب مهندس حسینی و مجموعه مدرسه اسکرام برمی گرده به تابستان سال ۹۷ که در کارگاه آموزشی دولوپر حرفه ای اسکرام شرکت کردم.تجربه بسیار خوبی بود و مطالب زیادی یاد گرفتم.بعد از اون همیشه به دنبال شرکت در آزمون های اسکرام بودم که به دلایل مختلفی برام میسر نمی شد. تا این که مهندس حسینی این کمپین رو طراحی کردن. شرکت تو این کمپین برای من این مزیت رو داشت که به یک چهارچوب زمانی متعهد شدم. باعث شد که دوستان جدیدی پیدا کنم که به همدیگه کمک می کردیم و دانسته هامون رو به اشتراک می گذاشتیم. به علاوه مهندس حسینی رو هم کنارمون داشتیم که همیشه همراهی می کردن و سوالات رو در کمترین زمان و به بهترین شکل پاسخ می دادن. منابعی که توی کپین معرفی شدن بسیار مفید و کارگشا بودن به شکلی که نه تنها باعث افزایش دانش و آگاهی در مورد اسکرام می شدن، بلکه تو آزمون هم موردی نبود که نا آشنا باشه و از پسش برنیام. در نهایت من تونستم که آزمون رو با نمره بالای ۹۵ پاس کنم.از مهندس حسینی و مجموعه مدرسه اسکرام تشکر می کنم.

  1. ممنون آقای فکور عزیز. پیامتون که پر از انرژی و صمیمت هست برای من به اندازه یک دنیا ارزش داره. خوشحالم که تو این مسیر با هم همراهیم.

 11. با سلام و خدا قوت
  به تمامی دوستانی که به هر دلیلی نیاز به داشتن این مدرک دارند توصیه می کنم در این کمپین شرکت کنند . نحوه مدیریت و اجرای این کمپین دقیقا مطابق با چهارچوب اسکرام بود و در واقع به صورت عملی تجربه یک کار تیمی ، در این چهارچوب را کسب خواهید نمود . علاوه بر آن محتوای ارائه شده غنی و کامل بود تا نقطه تاریک و مبهمی برای پاسخ به سوالات آزمون واقعی وجود نداشته باشد .

  1. نظر لطف شماست جناب آقایی
   از همین جا قبولی شما در آزمون رو مجددا تبریک میگم. زنده باشید

 12. واقعا تجربه جالب و منحصر بفردی بود. من آزمون اصلی رو با نمره ۹۶ پاس کردم و خیلی خوشحالم . توی این مدت ۱ ماه و نیم سینرژی خیلی خوبی از کار تیمی کنار دوستان ایجاد شد که علاوه بر یادگیری مفاهیم اسکرام اونها رو در گروه های خودمون و حتی زندگیامون تمرین کردیم تا خیلی خوب این دروس توی ذهنمون جا بگیره.
  در طول دوره سعی کردیم self-organization، صداقت، شفافیت رو تمرین کنیم، باهم یاد بگیریم و رشد کنیم، به مشکل بخوریم و با هم حلش کنیم و نکاتمون رو بین تمام گروه ها به اشتراک بذاریم.
  این معنی واقعیه اسکرام هست که بنظرم این کنار هم بودن در کمپین فرصتش رو برام فراهم کرد.
  تشکر فراوان از زحمات آقای مهندس حسینی و دوستان خوبم در کمپین.

 13. من هم در کمپین شرکت کرده بودم و از نظر من اگر شرکت کننده ها طبق برنامه پیش برن قطعا نمره بالای ۹۰ رو میگیرن.
  این کمپین خودش نمونه ایی از اجرای اسکرام بود مخصوصا در ارتباط با پایبندی ارزش های اون و بودن در گروه بصورت خلاقانه تجربه بسیار فوق العاده ایی برای من بود.
  با تشکر از جناب استاد حسینی بابت زحمات و راهنماییهای سازندشون که مسیر رو برای افرادی مثل من روشن کردند.

  1. سپاسگذارم خانم توماج نیا
   موفقیت تون رو تبریک میگم. قطعا تلاش پیوسته شما در فضای کار تیمی منتج به این نتایج فوق العاده برای خودتون و در سطح بعدی برای سایر اعضای کمپین شده. منتظر اعلام برنامه و قدم بعدی شما برای پیشرفت در دنیای اجایل و اسکرام خواهیم بود.

 14. با سلام و عرض ادب خدمت مجموعه مدرسه اسکرام من در کمپین اخیر مدرسه اسکرام برای آزمون PSM1 شرکت داشتم و تونستم که با نمره بالای ۹۵ درصد آزمون رو پاس کنم خواستم تجربه ای رو که داشتم رو باهاتون به اشتراک بگذارم. اساسا معتقدم تجربه محیط اسکرام با مهندس حسینی بی نظیره حقیقتا من میخواستم که آزمون رو قبل از کمپین انجام بدم ولی با مشورتی که با مجموعه مدرسه اسکرام انجام دادم منصرف شدم و سعی کردم در کمپین باشم واقعا تجربه ی بی نظیری بود. مطالعه آزمون با افراد دیگر تحت نظارت و راهنمایی مجموعه مدرسه اسکرام واقعا عالی بود به نحوی که من توی آزمون به ندرت پیدا میشد سوالی رو من ندیده باشم یا سوالات یکسان بود یا شبیه بود یا اونقدر راهنمایی و منابع مفید بود که میتونستم به راحتی پاسخ بدم و یقینا بدون حضور در این کمپین ممکن بود به سختی فقط حداقل نمره رو بیارم و شاید حتی نتونم پاس کنم آزمون رو. در نهایت سپاس فراوان از مجموعه مدرسه اسکرام و علی الخصوص جناب مهندس حسینی که بنده رو با دنیای اسکرام به بهترین نحو آشنا نمودند.

  1. خیلی ممنون آقای پدران عزیز
   خوشحالیم که خدمات ما باعث شد که شما قدم معناداری در دنیای اسکرام بردارید. با انرژی و پشتکاری که در شما سراغ داریم قطعا قدمهای بعدی رو هم پشت سر خواهید گذاشت.

 15. با سلام لطفا بفرمایید ایا با گذراندن دوره غیرحضوری آشنایی با اسکرام می توانم در این کمپین شرکت کنم یا اینکه دوره حضوری اسکرام هم جزو پیش نیازهای این کمپین می باشد ؟

  1. با سلام خانم عرفانیان
   هیچکدام از مواردی که فرمودید پیش نیاز کمپین شرکت در آزمون PSM I در نظر گرفته نشدند چون ما از ابتدا با شرکت کنندگان طی کمپین کار می کنیم. مع الوصف شرکت در آنها باعث می شود که به شکل موثرتری در کمپین حاضر شوید. مخصوصا دوره غیرحضوری “آشنایی مقدماتی با اسکرام”
   با تقدیم احترام

 16. با سلام . بنده متقاضی شرکت در این کمپین هستم. و متاسفانه با توجه به شرایط مهاجرتم امکان شرکت در دوره بعدی میسر نمیباشد.آیا امکان شرکت در کمپین فعلی (اردیبهشت) مقدور است؟

  1. با سلام
   کمپین فعلی شنبه هفته قبل شروع شده. همونطور که می دونید کمپین شش هفته ای هست و ۱۶ خرداد تموم میشه. اگه وارد کمپین بشید باید چند روز اول رو خیلی وقت بذارید و منابع بیشتری رو برای مطالعه مصرف کنید تا به بقیه برسید. اگر می تونید بفرمایید تا شرایط ثبت نام تون رو فراهم کنیم.
   با تقدیم احترام

  1. با سلام و عرض ادب
   به نظر بنده و‌ با تجربه مثبتی که از شرکت در این کمپین بدست اوردم، مطالعه گروهی و‌ انگیزشی که نفرات تیم برای هم ایجاد میکنند، در تسریع روند مطالعه بسیار موثر است. علاوه بر اینکه امکان اشنایی با دیدگاه های افراد مختلف در یک موضوع واحد رو‌‌ ایجاد میکنه که باعث میشه در نهایت دید عمیقتری به موضوع پیدا کرد. همچنین ازمونهای شبیه سازی شده ای که واقعا سطح سوالاتش در سطح سوالات ازمون اصلی هست، امکان محک زدن واقعی از سطح دانش و‌ میزان امادگی در ازمون رو‌میده. از جناب مهندس حسینی سپاسگذارم که علاوه بر فراهم‌کردن موارد فوق، با راهنمایی های ارزنده شون موجب شدن که من با موفقیت و نمره خوبی ازمون psm1 رو پشت سر بگذارم.

 17. سلام وقت بخیر
  آیا امکان دارد در کمپین با تخفیف ثبت نام کنیم. من دوره آشنایی با اسکرام را از شما خریداری کردم و علاقه بسیاری به گذراندن امتحان و دریافت مدرک دارم.
  لطفاً به من تخفیف ویژه برای ثبت نام بدهید.

  »تشکرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *